Zdravé materiály

Stavíme z materiálů, které jsou zdravotně nezávadné a uživatelsky přátelské pro obyvatele domu. Skladbu materiálů volíme vždy difuzně otevřenou – jedná se o samoregenerační sytém ve kterém nedochází k tvorbě plísní a prodlužuje životnost domu.

Existují firmy, které tyto materiály dotáhli ještě dále a počítají např. zatížení CO2 na výstavbu, nebo aplikují materiály ještě více zdravotně nezávadné, bohužel už je to v rozporu s ekonomickým zdravím.

dřevostavba
a03

Zdravý vzduch

Z důvodu požadavku na nízkoenergetickou až pasivní náročnost budov stavíme domy téměř až úplně vzduchově uzavřené tedy s řízeným větráním vzduchu neboli rekuperací. Jedná se o systém, který hlídá obsah CO2 ve vzduchu a stále vám dodává čerstvý vzduch. Příliš CO2 způsobuje únavu, ospalost atd..
Primární požadavek je mít čerstvý vzduch v domě, zajišťuje jej systém řízeného větrání, při topné sezóně je prakticky neproveditelné každé 2 hodiny otevřít protilehlé okna na 5 minut aby se docílilo výměny vzduchu a tak zdravého prostředí.
Systém řízeného větrání je ideální v tom, že: V domě máte stále čerstvý vzduch s ideální zvolenou teplotou ,vlhkost a škodlivé látky jsou odváděny z domu, téměř všechno teplo z odváděného vzduchu zůstává v místnosti. Pyl, hluk,prach, hmyz, apod. zůstanou venku.

Zdravé osvětlení

Venkovní světlo – je nutné dostatečně vpustit denní světlo do budovy. Je to i o světových stranách – jinak se vám pracuje při jižním slunci nebo severním. Tady můžeme doporučit a předat kvalifikovanějším osobám a to architektům, kteří Vás vezmou do budov již realizovaných a vysvětlí co a jak.
Umělé osvětlení – v zimních měsících velice často využívané. Existují svítidla, které vám dokáží dodat dostatečné osvětlení bez toho aby vás z toho boleli oči.
Vždy budou vášnivé debaty o poměru prosklených ploch k lépe izolovaným stěnám a přehřívání interiéru v letních měsících. Všechny aspekty je nutné sladit – opět primární otázkou je zda je přirozené pro osoby žít a pracovat v kobce nebo při dostatečně prosvětlených prostorech.

a04 (1)
amensi

Zdravá voda

Voda je dalším základním kamenem pro kvalitní a spokojený život.
Na většině území České republiky je kvalita vody na velmi dobré úrovni, v případě zájmu můžu doporučit úpravnu vody, která ji ještě může výrazně zlepšit.

Zdravé ekonomicky

Všechny předchozí body mají svoje finanční náklady, ale rozumným přístupem lze docílit ekonomickou únosnost. Je třeba vidět stavbu v širším kontextu investovaných financí a energetické, tedy i finanční náročnosti na režii budovy. Snažíme se spolu s architekty a projektanty se ptát na vaše požadavky i vzhledem k zažitým českým standardům. Vše se ladí s klientem a hledá se rozumný kompromis mezi kvalitou a cenou.
Jsme malá firma bez velkých kanceláří, velkých reklam a drahých režijních nákladů.

dřevostavba konstrukce

Kontaktujte nás!