Naše realizované stavby

Holice RD 2

Návrh domu: Molo architekti – Jedná se o rodinný dům  formou difúzně otevřené nízkoenergetické dřevostavby, která je uložena na betonových pilotech. Do obdelníkového půdorysu bylo na jedné straně vetknuto garážové stání pro dvě auta s kůlnou a na druhé straně krytou terasu, která je propojena portálovými dveřmi s obývacím pokojem. Obytné místnosti jsou situovány na jih s výhledem do zahrady.
Holice RD 2-2
RD Javornice 2

RD Javornice

Návrh domu: Molo architekti – Jedná se o rodinný dům založený na sklepech původního stavení umístěné v půli kopce s úžasnými výhledy do krajiny, tyto výhledy byly zakomponovány do návrhu domu a tím vznikla vetknutá terasa chráněná ze tří stran domem, která zároveň rozděluje dům na obytné a klidové zóny. Fasáda byla provedena z tuzemského modřínu kladeného vertikálně. Střecha je rovná osázená vegetací tzv. zelená střecha.

RD Březenec

Návrh domu: Molo architekti – Jedná se o rodinný dům  formou difúzně otevřené dřevostavby, která je umístěna do svažitého pozemku. Stavba je uchycena na mikropilotech, které jsou v místě garážového stání obloženy gabionovými stěnami. Kombinací gabionových stěn a modřínové fasády se docílilo úžasné zasazení domu do přírody.
RD Březenec
DSC_0059-mensi

Fasáda RD Panenský Týnec

Jedná se o kompletní zateplovací systém s dřevěnou a cetrisovou fasádou na cihlovou novostavbu. Z důvodu předsazené montáže oken a vchodových dveří s požadavkem prostoru pro skryté předokenní žaluzie byl zvolen dvojitý dřevěný rošt se zateplením a následnou odvětrávanou fasádou buď ze sibiřského modřínu v profilu rhombus nebo z cetrisových desek basic.

RD Letohrad

Návrh domu: Molo architekti – Severní orientace pozemku, svah i blízkost koupaliště a vlakové trati, vedlo k rozhodnutí usadit hlavní hmotu domu do výšky 2,5m nad stávající terén a obrátit se hlavní obytnou místností jižním směrem proti svahu zahrady. Vyvýšené ložnice nabízí bezpečný pocit nadhledu a uklidňující výhledy do krajiny. Dům je usazen na ocelové nožky z trubek a ve vzniklém prostoru pod ním chráněném před nepřízní počasí je místo na parkování aut. Pod částí domu je také kůlna s malou dílnou a skladem sportovního náčiní a zahradních nástrojů. Rovná střecha je opatřena extenzivním vegetačním souvrstvím s výsadbou rozchodníků a kostřav.
RD Letohrad
FAR09747

Dům na konci vesnice

Návrh domu: Molo architekti – Podlouhlá úzká hmota domu se sedlovou střechou je situovaná podél cesty tak, jako většina původních domů. Moderní křídlo s plochou střechou, je otočeno do zahrady a tvoří záda pro terasu, která je hlavním prvkem domu.  Vyšší část domu je dvoupatrová, v části otevřená přes dvě patra. Nižší část je jednopodlažní. Na kuchyň s jídelnou navazuje terasa propojená s interiérem posuvnými dveřmi.

RD Říčany

Návrh domu: Andrle architekti – Dům byl usazen na malou zahradu stávajícího RD a v maximální míře umožňuje využití volného prostoru vetknutou terasou mezi obývací a klidovou část. Provedením rovné střechy se docílilo decentní zasazení do stávající zástavby bez rušivých výhledů.
RD Říčany
RD Holice 1-8

RD Holice 1

Projekt od firmy PK Projekt – jedná se o difúzně otevřenou nízkoenergetickou dřevostavbu se silikátovou omítkou na dřevovláknité desce. Systém ohřevu vody je využívána trojkombinace fototermiky, krbové vložky s výměníkem nebo el. patrony v zásobníku vody.

Dům na Sibiři

Návrh domu: Molo architekti – jedná se o jednoduchý kubický tvar o jednom podlaží, který je půdorysně zalomen, čímž respektuje tvar parcely. Na fasádách domu směřujících do ulic jsou umístěna okna se standardní výškou parapetu – dům se navenek neuzavírá, udržuje kontakt s ulicí. Zalomená hmota domu na druhé straně vytváří ochrannou náruč pro soukromou zahradu. Okna do zahrady mají snížený parapet a propojují tak interiér místností s venkovním prostředím.
FAR00003
FAR06643

Zahradnictví